معرفی سطح‌های زبان انگلیسی

1) سطح  شروع کننده (Beginner) در زبان انگلیسی

جهت شناخت سطح زبان انگلیسی شروع کننده، باید بدانید که اگر شما تا حالا زبان انگلیسی نخوانده‌اید و یا کلمات خیلی اولیه مثل hello، football و taxi را می‌دانید و اگر هنگام امتحان تعیین سطح زبان انگلیسی  نتوانسته اید با کسی که از شما سوال می‌پرسد به خوبی  حال و احوال کنید به شما شروع کننده می‌گویند و سطح زبان شما قبل از مبتدی است. اما نگران نباشید تنها بعد از گذشتن یک هفته از شروع کلاس زبان، می‌توانید اسم خودتان و یا ملیت خود را به زبان انگلیسی بگویید، یک سری سوال‌های مبتدی بپرسید و جواب دهید همچنین با حروف الفبای انگلیسی آشنا شده و می‌توانید اعداد 1 تا 100 را بنویسید و بخوانید. جهت تعیین سطح بندی زبان آموزان بر اساس نمره آیلتس در این مرحله، نمره شما بین 1 تا 2 است.

2) سطح مبتدی (Elementary) و نحوه تعیین سطح آن

اگر می‌توانید خیلی ابتدایی صحبت کنید و زمان حال و گذشته ساده را می‌دانید ولی درهنگام امتحان تعیین سطح شما نتوانید بعد از احوال پرسی و گفتن  سن خود، یک سری کارهای روزانه را در زمان حال ساده به انگلیسی بیان کنید، در سطح مبتدی  قرارتان می‌دهند چرا که تنها دانستن زمان‌ها کافی نیست بلکه باید بتوانید بدون غلط از آن استفاده کنید. بعد از اتمام این سطح، می‌توانید جملات ساده بسازید، جواب سوال‌های شخصی و موضوعات رایج را بدهید، غذا سفارش بدهید، خرید کنید و درباره خانواده و علایق شخصی خود به صورت ابتدایی صحبت کنید. بسیاری از کودکان و نوجوان‌ها در این سطح از زبان انگلیسی هستند که شروع به آموختن زبان به صورت جدی می‌کنند. با مقایسه سطح بندی زبان و آیلتس، باید بدانید که در این مرحله نمره آیلتس زبان آموزان 3 است.

3) سطح متوسط (Intermediate)  در زبان انگلیسی

برای شناخت این سطح زبان انگلیسی، باید بدانید که زبان آموزان  زمان گذشته، حال و آینده را می‌دانند پس به اندازه کافی لغت و دستور زبان یادگرفته اند که بتوانند با اعتماد به نفس صحبت کنند. در امتحان تعیین سطح زبان در این مرحله امکان دارد بعد از امتحان شفاهی، امتحان کتبی هم گرفته شود تا از میزان مهارت شنیداری زبان آموزان هم مطلع شوند. در این سطح باید تلفظ خود را بهتر کنید و شروع به یادگیری اصطلاحات عامیانه کرده، همچنین دستور لغات سختتر را یاد بگیرید. نمره آیلتس در این سطح بین 3.5 تا 4.5 است. اگر دانشجو هستید و پس از تعیین سطح زبان، از مرحله متوسط کار خود را شروع کرده اید، باید بدانید که  جای مناسبی هستید و با کمی تلاش می‌توانید به سرعت خود را به سطح نیمه پیشرفته  برسانید.

4) سطح زبان نیمه پیشرفته (Upper intermediate)

در سطح زبان انگلیسی نیمه پیشرفته، دایره لغات و گرامر شما برای شرکت در بحث‌های مختلف و طولانی کافی است. شما اصطلاحات عامیانه و رایج را به خوبی می‌دانید و می‌توانید از آنها استفاده کنید. نمره آیلتس شما در این مرحله بین 5 تا 6.5 است که نمره مناسب جهت مهاجرت به یک کشور خارجی است. البته باید توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید به عنوان دانشجو به کشور دیگر بروید نمره آیلتس شما باید حداقل 6 بوده و باز هم بسته به دانشگاه مورد علاقه شما این مقدار متفاوت است. هر چه نمره آیلتس زبان آموزان بیشتر باشد شانس پذیرش آن‌ها در دانشگاه‌های معتبر بیشتر است.

5) سطح  پیشرفته در زبان انگلیسی (Advance)

 در سطح زبان انگلیسی پیشرفته، مکالمه شما روان و درست است. دایره لغات بسیار خوبی دارید و تمام گرامرهای موجود در زبان انگلیسی برای شما آسان است. جهت سطح بندی زبان آموزان بر اساس نمره آیلتس در این مرحله، باید بدانید که نمره آیلتس در این سطح بین 6.5 تا 7.5 است. اگر در این سطح زبان هستید و در امتحان تعیین سطح شرکت کنید به شما گفته می‌شود که می‌توانید با گذراندن دوره‌های مناسب، معلم زبان شوید. با شناخت این سطح زبان انگلیسی باید بدانید که این سطح تقریبا همان چیزی است که با زندگی در یک کشور خارجی می‌توان به آن رسید.


شکیبا باشید...